Akce

Další akce

Hledat

Portál Kudy z nudy

certifikáty

Menu

Napište nám

7 + 2

Turistika, akce a volný čas

 

 

Průvodcovská činnost

Od roku 2014 informační centrum zajišťuje průvodcovskou službu a organizuje komentované prohlídky města. Zájemci se tak mohou dozvědět o historii i současnosti města v doprovodu průvodce s odborným komentářem a poznat zajímavá místa, stavby i významné osobnosti Kyjova. Prohlídky jsou zdarma. Během letní sezóny probíhají prohlídky v předem stanovených termínech, mimoto je možné pro větší skupiny (min. 10 lidí) předem dohodnout jakýkoliv termín.

Informace a rezervace:
tel.: 518 323 484
mob.: 602 155 679
e-mail: ic@mukyjov.cz
www.ickyjov.cz

PROHLÍDKY 2019

V letošní sezóně nabízíme následující prohlídky:

1. KYJOV HISTORICKÝ I MODERNÍ

Tradiční prohlídka s průvodcem, při níž se seznámíte s historií i současností města, navštívíte nejzajímavější místa jeho historického centra i běžně uzavřené prostory jako radnici či kapli sv. Josefa.

Termíny:
12.8. (PO) v 10:00 h

Prohlídkový okruh (cca 90 min.):
Prohlídkový okruh začíná v atriu informačního centra (Svatoborská 26), poté pokračuje prohlídkou renesanční radnice, na náměstí TGM nahlédneme do kostela Nanebevzetí Panny Marie,zastavíme se u budovy zdravotnické školy i budovy gymnázia, mezitím navštívíme gymnazijní kapli a přes park zamíříme ke kapli sv. Josefa a renesančnímu zámečku (návštěva Vlastivědného muzea individuálně). 

2. PO STOPÁCH FUNKCIONALISMU

I v letošním roce máte opět možnost absolvovat prohlídku, při níž se dozvíte zajímavosti a fakta o kyjovských vilách postavených v období funkcionalismu. Pojďte s námi nasát atmosféru kulturního maloměsta 20. a 30. let!

Termíny:
individuálně pro zájemce

Prohlídkový okruh (cca 90 min.):
Prohlídkový okruh začíná v atriu informačního centra (Svatoborská 26), poté pokračujeme na náměstí přes Komenského ulici až do vilové čtvrti Újezd. Odtud se přes ulici Palackého dostaneme zpět na náměstí TGM, kde prohlídka končí.
Vilky, domky, instituce a jiné veřejné budovy postavené v období funkcionalismu jsou dnes převážně soukromým majetkem, proto do žádné z nich nenahlédneme dovnitř.
 

Videoreportáž z prohlídky zde.