Akce

Další akce

Hledat

certifikáty

Menu

Napište nám

8 + 5

Turistika, akce a volný čas

 

 

Přírodní krásy Chřibů

Vydejte se na výlet do tajemných a mýtických Chřibů se zachovalými bukovými lesy, nádhernými vyhlídkami a pozoruhodnými skalními útvary. Trasa je dobře sjízdná pouze za suchého počasí a je navržena pro zdatnější a zkušenější cyklisty, kteří si díky pestrosti cesty a krajiny přijdou na své. Těšit se můžete na táhlá stoupání plná náročných technických úseků, úzké cestičky mezi stromy a parádní sjezdy, které si s odpruženým kolem skutečně užijete.

Fotogalerie

Zřícenina hradu Cimburk (800x532, 728.50 KB)
Zřícenina hradu Cimburk (640x480, 33.38 KB)
Přírodní rezervace Moravanské louky (800x600, 914.10 KB)
Přírodní rezervace Moravanské louky (800x600, 869.07 KB)
Sv. Kliment (800x600, 917.08 KB)
Sv. Kliment (800x600, 864.41 KB)
Sv. Kliment (800x600, 742.82 KB)

Hned při výjezdu z Kyjova vás čeká táhlé stoupání po žluté značce mezi vinohrady směrem k Čeložnicím, odtud pak po zelené značce pokračujte k chatové osadě Kameňák. Stojí za to šetřit silami, protože od Kameňáku začíná mírné táhlé stoupání k Zavadilce, odkud po červené značce následuje dlouhý náročný výjezd směrem k Moravanským loukám. Zde se můžete pokochat pohledem na rozkvetlou chřibskou flóru, cesta dále pokračuje vlnícími se technickými pasážemi k rozcestí U Křížku. Po žluté se můžete vydat na zříceninu hradu Cimburk nebo dál po červené pokračovat ke skalnímu útvaru Kozel. Opravdoví hardcore jezdci si mohou zkusit vyjet strmý stoupák ke Kazatelně a odtud se famózním sjezdem vydat po zelené k Hradisku sv. Klimenta. Těm méně odvážným doporučujeme vrátit se stejnou cestou zpět k rozcestí U Křížku a odtud pak po žluté pokračovat ke sv. Klimentu.

Zde uvidíte odkryté základy středověkého kostela, nově vybudovanou dřevěnou kapli, zvonkohru, symbolické kříže připomínající sv. Cyrila a Metoděje a jejich žáky, a tzv. Gorazdovu studánku. Odtud se dalším dlouhým sjezdem po žluté značce dostanete k rozcestí, kde se napojíte na cyklostezku č. 5150 vedoucí do Vřesovic. Dále pak pokračujte po místní komunikaci přes Podhoří, Josefínský Dvůr a Moravany do Kostelce, odkud už unaveni uvidíte vytoužený cíl vaší cesty – královské město Kyjov.

Parametry trasy

  • Délka: 35 km
  • Nastoupáno: 756 m
  • Náročnost: těžká
  • Vhodné pro: MTB