Akce

Další akce

Hledat

Portál Kudy z nudy

certifikáty

Menu

Napište nám

2 + 1

Turistika, akce a volný čas

 

 

Nabídka cyklistických výletů v okolí Kyjova

Máme zpracováno několik tématických tras vyznačujících se různými délkami i stupni náročnosti. Jednotlivé okruhy jsou navrženy tak, aby oslovily co nejširší spektrum zájemců a na své si přišli příznivci poklidné jízdy krajinou i vyznavači adrenalinové cyklistiky v terénu. Nechte se inspirovat našimi návrhy a vydejte se poznávat krásy Kyjovska ze sedla kola...

Pro zájemce uspořádáme cyklovyjížďku s průvodcem dle individuálních požadavků.

Kontaktujte nás na tel. 518 323 484, 602 155 679 nebo na info@mukyjov.cz.

Cyklovyjížďky s průvodcem, 498x299, 186.14 KBCyklovyjížďky s průvodcem

Možnosti cykloturistického vyžití na Kyjovsku

Cyklostezka MUTĚNKA

Cyklostezka MUTĚNKA

Jedná se o obousměrnou stezku pro cyklisty o šířce 2,5 m. Trasa vede po bývalé železnici Kyjov – Mutěnice (Kyjov, Svatobořice-Mistřín, Dubňany, Mutěnice). Cyklostezka byla zprovozněna v roce 2012, jejím správcem je DSO Mutěnka.
Doubravou kolem vátých písků

Doubravou kolem vátých písků

Nenáročná trasa vhodná pro všechny věkové kategorie vás provede po klidných cestách Bzenecké doubravy, borového lesa vysázeného do původních porostů na mohutném písečném podloží, díky kterému dostala tato lokalita přízvisko Moravská Sahara.
Krátký okruh mezi vinohrady

Krátký okruh mezi vinohrady

Vydejte se na krátký okruh obklopený malebnou krajinou, vykreslenou pestrými barvami polí a luk, stejně jako četnými vinohrady v podhůří Chřibů. Trasa je vhodná pro všechny cyklisty, kteří ocení za sucha dobře sjízdný terén a nezaleknou se občasných mírných stoupání a sjezdů.
Přírodní krásy Chřibů

Přírodní krásy Chřibů

Vydejte se na výlet do tajemných a mýtických Chřibů se zachovalými bukovými lesy, nádhernými vyhlídkami a pozoruhodnými skalními útvary. Trasa je dobře sjízdná pouze za suchého počasí a je navržena pro zdatnější a zkušenější cyklisty, kteří si díky pestrosti cesty a krajiny přijdou na své. Těšit se můžete na táhlá stoupání plná náročných technických úseků, úzké cestičky mezi stromy a parádní sjezdy, které si s odpruženým kolem skutečně užijete.
Kolem lopatek mlýna na vrch Babí lom

Kolem lopatek mlýna na vrch Babí lom

Středně náročná trasa vedoucí zvlněnou pestrobarevnou krajinou Kyjovské pahorkatiny je z větší části dobře sjízdná za každého počasí, je ideální pro milovníky přírody, panoramatických výhledů do okolí a znalce dobrého jídla a pití.
Putování za vínem

Putování za vínem

Vydejte se poznat krásy zdejšího půvabného kraje po vinařských stezkách. Trasa je dobře sjízdná, přehledná a rovinatá a po krátkých stoupáních s malým převýšením nabízí daleké výhledy na okolní krajinu. Její ráz je tvořen převážně zelení sadů, remízků a vinic střídajících se s velkými žlutými lány řepky, slunečnic a obilí. Půvab stezek je oživen koloniemi vinných sklepů kypících činorodou prací místních vinařů, jejichž jiskrné produkty máte možnost ochutnat.